İstanbul Üniversitesi’nde ,Türkiye Cumhuriyeti’nin sağladığı öğrencilik haklarını bölücü teröre destek amacıyla kullanan ve bunu kendisine vazife bilen şahıslar, uzun zamandır vatansever öğrencileri isim,bölüm,fotoğraf, ev adreslerini sosyal medya üzerinden yayarak ifşa etmek suretiyle hedef gösterip tehdit ediyorlardı. Üniversiteleri birer terör kampına çevirmeye çalışanlar, bununla da kalmayıp teröre tepki gösteren herkesi sindirerekve susturarak kendilerine hareket alanı açmayı hedeflemektedirler. Devlete ve güvenlik güçlerine düşmanlıklarını her ortamda sergileyen, terörü ve teröristi öven, hatta terör örgütlerine mensup oldukları geçmiş tecrübelerinde görülen şahıslar, hiçbir hukuk tanımamaktadırlar. Bu durum "sahte hesaplardan yapılmış basit sosyal medya paylaşımları" olarak görülmemeli, geçmişte saldırıya uğrayan birçok öğrencinin bu şekilde sosyal medyadan hedef gösterilmiş olduğu unutulmamalıdır.

Yaptıklarını karşılıksız kalacağını görenler bu sefer de, vatansever hocalarımızı ifşa ve tehdit almaya başlamıştır. Bu rezaletin son örneği, Ocağımız Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ramazan Erhan Güllü’ye yapılan çirkin saldırı olmuştur.

Bu fiili katliam dilinin, tehdit tavrının, üniversitelerde boy göstermesi, vatansever hocalarımızın yüce Türk milleti karşısında acziyetine değil, daha çok yücelmesine vesile olacak, günden güne daha çok kenetlenmemizin sebebini teşkil edecektir. Teröre, vatan,bayrak, millet hainliğine göz yummayan hocalarımızın arkasında kenetlenmek vazifemizi kat’i bir tavizsizlikle ifa ediyoruz. Bu tarihi densizliğin sadece dün karşısında durmadık; bugün de, yarın da karşısında olacağız. Milli duygularımızın bize verdiği edebimiz,onurumuz ve gururumuzla, “bu vatan için canını feda” etmek kadar aziz bir mücadele olan “bu vatan için yaşamak” davası peşinde gecesini gündüzüne katan hocalarımız, geleceğimizin teminatıdır. Bu konuda başta Rektörlük olmak üzere okul yönetiminin ve güvenlik güçlerinin tehditlere ve fiili saldırılara karşı önlemlerini almalarını ve üniversite içerisinde teröre göz kırpan kişi ve oluşumların dikkatle izlenerek gerekenlerin yapılmasını istiyor ve takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz.

Son olarak, dün İstanbul Vezneciler’de, bugün Mardin Midyat’ta gerçekleşen menfur saldırılarda şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır,yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Üniversitelerde terörist istemiyoruz