Van/Tendürek 8 şehit.
Hakkari/ Çukurca 7 şehit.
Hakkari/ Şemdinli 5 şehit.
Mardin/ Dargeçit 4 şehit.

Kelimelerin boğazımızda düğümlendiği bu acı, bu uğursuz günde 24 şehidimiz cennete varmak üzere yola koyuldu.

24, şehit sayısı olmaktan ötedir. 24 bizim namusumuz, onurumuzdur. Geride kalan 24 mübarek ana ve babanın, eşin, evladın gözyaşları bu kanlı toprakların üzerini adeta bir inci gibi süslemiştir. Her geçen gün birliği artan, nazlı hilale gönlünü vermiş yüce milletimiz yılmayacak,yıkılmayacaktır. Bölücü teröre karşı gün geçtikçe kenetlenen, acısını sırtına aldığı halde yılmayan,yıkılmayan Türk milleti, birlik ve beraberlik duygusunun kuvvetini mazisinin kıymet hükümlerinden alır. Gökte Güneş varoldukça, yıldızlar göz kırpmaya devam ettikçe, ay ışığını yeryüzüne ilettikçe varlığımız Türk varlığına ve vatanımıza armağandır.

Milletimizin üzerinde yüzyıllardır yaşadığı, kendini ona,onu kendinde ait bildiği bu vatan, aziz şehitlerimizin kanlarıyla bizlere armağan edilmiştir. Bu emanetin her bir karışını canı pahasına korumak vazifesini, tüm tevazusu ile yerine getiren şehitlerimiz! Vatan, bayrak ve millet size minnettardır. Yaralılarımıza acil şifalar, şehit olan yiğitlerimizin ailelerine,necip Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Ülkemizi yönetenler her türlü güvenlik önlemini almak ve artırmak zorundadır. Terör örgütleri arasında ayrım yapılmamalı, PKK/KCK’yı açıktan destekleyenlere, FETÖ taraftarlarına yapılan muamelenin aynısı uygulanmalıdır.