Şair ve yazar Yusuf Dursun’un yönetiminde;
Şerif Aydemir’den Bestami Yazgan’a, Halil Gökkaya’dan Ekrem Kaftan’a, Funda Özsoy Erdoğan’dan Asuman Güzelce’ye, Zekeriya Yılmaz’dan Turgut Güler’e , Kudret Ayşe Yılmaz’dan Aziz Erdoğan’a, Çağrı Fatih Cebeci’den Aysen Akdemir’e ve M. Sadi Karademir’e edebiyat dünyasında yer alan şair, yazar, çizer birçok değerli isim İstanbul Türk Ocağı çatısı altında, iki haftalık periyotlarla bir araya geliyor.
Gençlerin edebiyatçılarla bir arada bulunması; güncel edebi meselelerin masaya yatırıldığı, milli ve yerli sanatçı duruşuyla fikirlerin harmanlandığı güzel bir ortam Sanat Gurubu. Teknolojinin hızla ilerlediği ve insanları birbirinden uzaklaştırdığı bir zamanda sohbet meclisi oluşturarak bir araya gelmek hem sanatçılar hem de okurlar için büyük bir fırsat. 
Yukarıda, ismi zikredilen tüm edebiyatçılar, cumartesi günü, Türk Ocağı’nda düzenlenen kahvaltıyla bir araya geldi. Kahvaltı sonrası yapılan sohbette, tanışma faslının akabinde, ileriye dönük kültür sanat faaliyetleri hakkında görüşler tartışılarak yeni fikirler sunuldu. Edebiyat toplantısı sıcak bir ortamda, çay ve kahve eşliğinde şairlerin kendilerine ait şiirlerini okumasıyla noktalandı.
Bir sonraki toplantı da Yazar Şerif Aydemir’in "Mendilim Sende Kalsın" hikayesinin de edebiyatçılarca tartışılacağı gençlerin de katılımıyla gerçekleşecektir.

Yazar Şerif Aydemir’in Biyografisi
1950 yılında Kemaliye’de doğdu. İlk öğrenimini memleketi olan Elazığ- Ağın’da, liseyi Malatya’da tamamladı. Adalet Meslek Yüksek okulunu bitirdi. Türk edebiyat, Yeni Asya, Sur, Haber gazetesi, Harput Çırası’nda yazıları ve şiirleri yayımladı. Yazarın, Ruhuma Saplanan Şehir ve Yazık Olmuş Yarsız Ömrü Geçene, adlı kitapları Ağın Haber Yayınları arasından çıkmıştır.Mendilim Sende Kalsın adlı hikayesi ise Ötüken yayınlarından çıkmıştır. İLESAM ve TYB ( Türkiye Yazarlar Birliği) üyesi olan Şerif Aydemir ESKADER ( Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği) ‘ nin kurucuları arasındadır.