Şair ve yazar Yusuf Dursun’un yönetiminde;

 Şerif Aydemir’den  Bestami Yazgan’a, Halil Gökkaya’dan  Ekrem Kaftan’a, Funda Özsoy Erdoğan’dan  Asuman Güzelce’ye, Zekeriya Yılmaz’dan Turgut Güler’e , Kudret Ayşe Yılmaz’dan Aziz Erdoğan’a, Çağrı Fatih Cebeci’den Aysen Akdemir’e , Cengizhan Orakçı’dan M. Sadi Karademir’e edebiyat dünyasında yer alan şair, yazar, çizer birçok değerli isim, İstanbul Türk Ocağı çatısı altında, Perihan Bal’ın sekreteryasını yürüttüğü Kültür Sanat Grubu toplantısı, İstanbul Türk Ocağı Başkanı Sayın Dr. Cezmi Bayram’ın da katılımıyla  28.11.2015’te bir araya geldi.

Yazar Funda Özsoy Erdoğan Ötüken Yayınevi’nden çıkan son eseri Öğrenilmiş Çaresizlik üzerinden hikaye dünyasına attığı adımdan başlayarak edebiyat dünyasındaki yolculuğunun seyrini, dünya görüşü ve edebiyat dünyası algısı bağlamında ortaya koydu. Yazar, her yeni eserinde bir yenilik arayışında olduğunu, hikayede geçmiş hikayelerinde daldırma tekniğini  ve özellikle son hikayesinde ise bilinç akışı tekniğini kullandığını belirtti.

Sunumdan sonra bir başka Ötüken yazarı Şerif Aydemir’in Mendilim Sende Kalsın kitabındaki hikayeleri üzerine, şairler tarafından görüş ve eleştiriler vardı edebiyat meclisinde. Yerel söyleyişler açısından oldukça zengin olan kitap hakkında, Anadolu kültür birikiminin kaliteli bir yazar kumaşında kuyumcu titizliğinde işlendiği yorumunda birleşti edebiyatçılar.

Şerif Aydemir hikayelerinde duru, akıcı ve bir o kadar da işlenmiş düzgün bir Türkçenin varlığıyla göz kırpıyor okuyucularına. Yazarın gözlem yeteneği sanat birikimiyle birleşiyor kitapta. Kadim bir medeniyetin kokusu kitap boyunca yayılıyor okuyucunun etrafına. Hal böyle olunca kitabı hakkında son söz de tecrübeli edebiyatçı Şerif Aydemir’e düştü.

Aydemir’in söz alıp anılarıyla sohbete renk kattığı toplantı, yazarın diğer edebi isimler tarafından daha çok eser verme sözü alındıktan sonra, katılım sağlayan şairlerin kendi şiirlerini okumasıyla noktalandı.

Kültür Sanat Grubu toplantıları iki haftalık periyotlarla devam edecek