İstanbul Türk Ocağı ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi,3 Temmuz-26 Temmuz 2014 tarihleri arasında Kırım’dan gelen öğrenci heyetini İstanbul’da staj-seminer ve gezi programı dahilinde ağırlayacak.

Misafir öğrenciler, İstanbul’da bulundukları zaman zarfında Türk Dünyası Tarihi, Kafkasya Tarihi, Türk Dilinin GelişimiTürkiye Cumhuriyeti Tarihi Modern Türk Edebiyatı,Türk Dünyasında Fikir Hareketleri, Doğu Türkistan Tarihi, Osmanlı Devleti-Kırım Hanlığı İlişkileri, Doğu-Avrupa Türk Tarihi, Türk Halk Edebiyatı, Türk Hikâye ve Romancılığı veTürk Demokrasi Tarihiderslerine katılacak. Misafir öğrenciler, Çatalca Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği desteğiyle Çatalca gezilecek ve Çatalca’da mukim Tatar-Türk soydaşlarıyla bir araya gelme imkânı da bulacak.

Yine İstanbul’da Ramazan ayı münasebetiyle çeşitli iftar davetlerine icabet edilecek, Ramazan şenliklerinin yanı sıra hafta sonları Söğüt-Bursa-Edirne gibi eski Türk başkentlerini gezilecek.

Gezi faaliyetlerinin, Söğüt durağında T.C. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bursa durağında Bursa Türk Ocağı, Edirne’de ise Edirne Türk Ocağı yardımcı olacak.