Batı Trakya Türklerinin mensup olduğu ve merhum Dr. Sadık AHMET tarafından kurulan, “Dostluk-Eşitlik-Barış Partisi”nin Gümülcine şehrinde bulunan yeni genel merkez binasına kimliği belirsiz kişiler tarafından bir saldırıda bulunulmuş, binaya zarar verilmiştir. Onun yanı sıra merhum Dr. Sadık AHMET’in hayatını kaybettiği trafik kazasında içinde bulunduğu araç da saldırganlar tarafından çalınmıştır.

Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırganların bulunması noktasında Yunanistan yetkililerini hassasiyete davet ediyor, Batı Trakya Türklerinin uluslar arası anlaşmalar çerçevesindeki haklarını korumasını ve güvenliklerini sağlamasını talep ediyoruz. Manevi değeri büyük olan aracın da kısa zamanda bulunarak Dr. Sadık AHMET’in ailesine ve DEB Partisi’ne teslimini istiyoruz. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin de bu olayın takipçisi olmasını bekliyoruz.

Batı Trakya Türklüğü Türk dünyasının önemli bir parçasıdır. Batı Trakya Türklerinin yaşayacağı her sıkıntıyı Türk milliyetçileri başta olmak üzere bütün Türk milleti yüreğinde hissedecektir.

Unutulmasın ki, Batı Trakya Türklüğü yalnız değildir; Gümülcine neyse, Ankara da odur, İskeçe sızlayan bir yürek İstanbul’da elbette yankı bulur.