Ocağımızda İftar Programı

18 Haziran 2017

9 Haziran Cuma akşamı İstanbul Türk Ocağı’nın geleneksel hale gelen Cuma sohbetinden sonra büyük bir iftar gerçekleştirildi. İftara Sanat Edebiyat heyeti başkanı Yusuf Dursun, İstanbul Türk Ocağı Ömürlü Mûsıkî Topluluğu şefi Elif Ömürlü Uyar, İstanbul Türk Ocağı Hars Heyeti Başkanı Cezmi Erarslan, Ahmet İyioldu ve Atilla Yayım’ın yanı sıra gençlik kolu üyeleri ve eski mezunlar vardı. İstanbul Türk Ocağı’nın eski mezunları ve yeni mezun olacak gençlerin bir araya geldiği iftar yemeği Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Program, “Ramazan ve Mûsıkî” adlı Cuma sohbeti ile başladı. Prof. Dr. Nuri Özcan hocamız Türk milletinin ramazan musikisine önemli katkılar yaptığından ve ezanın dahi milletimiz tarafından musiki katılarak estetik bir biçimde okunduğundan bahsetti.

Sohbetin ardından program, başta vefatının sene-i devriyesi olan Hamdullah Suphi Tanrıöver olmak üzere Türk Ocakları ve Türk milletine hizmet edenlerin ruhları için okunan mevlid ile devam etti. Okunan mevlidin ardından iftar yemeğine geçildi. Ramazan ayının maneviyatı ve bereketinin hakim olduğu iftarın ardından bu sene üniversitelerinden mezun olacak olan İstanbul Türk Ocağı Gençlik Kolu mensupları; Nuhcan Özbek, Sertaç Tekneci, Hilal Nur Söğüt, Merve Solak, Miraç Söğüt, Furkan Babayiğit, Kamil Akbaş, Elif Evci, Merve Turgut, Kenan Sarı, Yasin Tüzün ve Alperen Çelik'e ocağımız başkanı Cezmi Bayram ve yönetim kurulu üyeleri tarafından plaket ve Kuran-ı Kerim hediye edildi. Eski ve yeni mezun ocaklıların ve yönetim kurulunun bir arada bulunduğu program çekilen hatıra fotoğrafları ile ölümsüzleştirildi.

İstanbul Türk Ocağı başkanı Dr. Cezmi Bayram’ın temennileri ve mezunlara yönelik başarı dilekleri ile program sona erdi.

Haber: MERVE SOLAK

Sosyal Alanımız

Sosyal Alanlarımızı Takip Edebilir, Bizden Anında Haberdar Olabilirsiniz

Etkinlik Sitelerimiz

www.millimefkuremektebi.com/

“Türk” ve “Türkiye” Kelimelerinin Meslek Kuruluşlarının Adlarından Çıkarılması Hakkında Açıklama

Zeytin Dalı Harekâtı başladığında Türk Tabipler Birliğinin yayınladığı bildiride; PKK, PYD gibi terö

Nevzat Kösoğlu Ocağımızda Anıldı..

SİYASET  ADAMI,  GAZETECİ-YAZAR,  NEVZAT KÖSOĞLU’NU  ANMA  TÖRENİ DR.CEZMİ BAYRAM,  ’’KÖSOĞLU,  ÜLK

Darbeden Sonra: Muhasebe ve Tedbir

Türk milleti ve Türk devleti, 15 Temmuz 2016 Cuma günü, tarihinin en vahim ve utanç verici gecele

İsmail Gaspıralı Araştırma Merkezi ve Müzesi

İstanbul Türk Ocağı, Kırım’da, ‘Dilde, fikirde, işte birlik’ şiarıyla Türk Dünyasına yol gösteren Kı

İSTANBUL TÜRK OCAĞI GENÇLİK KOLU HEYETİ BAKÜ’DE

İstanbul Türk Ocağı Gençlik Kolu Başkanı Barış Onur Sargın ve Türk dünyası ile İlişkiler Koordinatör

Türklerin Haremeyne Hizmetleri

İslamiyeti kabul etmiş olan bütün medeniyetler için algı olarak Mekke ve Medine çok önemlidir. bu ik