Sempozyumlar

Davet

22 Mart 2016

Değerli Öğrencilerimiz;
Türk Ocakları İstanbul Şubesi ve AvrasyaBir Vakfı,  bu   yıl   “Türk Dünyası Ve Türkiye Misafiri Üniversite Gençliği Bilgi Yarışması ve Kültür Şöleni”nin 16. (Onaltıncısı) nı tertip edecektir.
Yarışmamız 28-29 Mayıs 2016 Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul Sultanahmet Meydanı Amfi Tiyatro’da yapılacaktır.

Detaylı Bilgi ve başvuru için:
http://www.ogrencisoleni.com/turk_dunyasi_ogrenci/2016-ilan/31/

Devamını Oku

Nevruz - İHA Haber

22 Mart 2016

Türk Dünyasının dört bir yanından gelen 200 kişilik ekipten dev performans 2016 TÜRKSOY Nevruz kutlamaları kapsamında Türk dünyasının dört bir yanından ilk kez Ankara’da bir araya gelecek olan 200 kişilik ekip, planlanan turne dahilinde ilk konserini 19 Mart 2016 tarihinde Zeytinburnu Belediyesinin ev sahipliğinde, Türk Ocağı ve TDBB (Türk Dünyası Belediyeler Birliği) işbirliğiyle dün gece Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşti.

Devamını Oku

Nevruza Davet

22 Mart 2016

Bildiğiniz üzere, son yıllarda Devletimizin ve mahalli idarelerimizin desteği ile Nevruz Kutlamaları, her yıl bir önceki yıldan daha da etkin bir şekilde kutlanmaktadır. Türk kültür coğrafyasının her bölgesinden gelen müzik ve folklor gruplarının iştirak ettiği bu kutlamalar halkımızın da büyük ilgisini çekmektedir. İstanbul Türk Ocağı olarak bu anlayışa destek bakımından, her yıl Nevruz’u daha geniş katılımla kutlama gayretindeyiz.
Bu yıl Türksoy ve Zeytinburnu Belediyesi ile müştereken Azerbaycan, KKTC, Başkurdistan, Kazakistan, Moğolistan, Kırım, Makedonya, Bosna Hersek, Kosova, Tacikistan, Bulgaristan, Uygur Özerk Bölgesi, Sırbistan, Gagauzya, Gürcistan’dan Türkiye’ye gelecek olan 200'ü aşkın sanatçı ile beraber Türkiye’den de sanatçıların iştirakiyle Nevruz Şenliği düzenlemiş bulunmaktayız. 19 Mart 2016 Cumartesi Saat 20.00’de Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Nevruz Şenliği’nimize tüm dostlarımız davetlidir.

Devamını Oku

Kadınlar Günü Konserimiz

08 Mart 2016

Güzel bir günün ardından arda kalanlar.
        "Dünya Kadınlar Günü" münasebitiyle 6 Mart 2016 günü şef Elif Ömürlü UYAR yönetiminde "İstanbul Türk Ocağı Ömürlü Mûsıkî Topluluğu" muzun  ‘’Kadın Şâirlerimiz’’ başlıklı Türk Müziği konserini Ali Emirî Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdik. Ocaklıların ve İstanbul'luların yoğun katılımıyla gerçekleşen konserde; Mihrî Hatun, Leylâ Saz, Şaîr Nigâr Hanım, Şukûfe Nihal, Sâmiha Ayverdi, Fitnat Sağlık, Âdile Sultan, Melek Hiç, Melâhat Akan, Emriye Gürdal, Müzehher Güyer, Hacı Tahsîne Hanım'ın eserlerinden bestelenen eserler topluluğumuzun korosu ve koromuzdan Enescan AKSU, şefimiz Elif Ömürlü UYAR, Ecem AYTEKİN, Yasemin BARAN ve Abdullah YILMAZ tarafından seslendirildiler. Bizlere güzel bir akşam yaşatan ve kadınlarımızı bir kez daha hatırımıza getirmemize vesile olan "İstanbul Türk Ocağı Ömürlü Mûsıkî Topluluğu"muza ve bizleri yalnız bırakmayıp konsere iştirak eden tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

Devamını Oku

8 Mart Korosu

08 Mart 2016

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 6 Mart 2016 Pazar günü saat 20:00’de İstanbul Ali Emîrî Kültür Merkezi konser salonunda “İstanbul Türk Ocağı Ömürlü Mûsıkî Topluluğu” olarak Elif Ömürlü UYAR yönetiminde Mihrî Hatun, Leylâ San, Şaîr Nigâr Hanım, Şukûfe Nihal gibi kadın şairlerimizin eserlerinden bestelenen ‘’Kadın Şâirlerimiz’’ başlıklı Türk Müziği konserimiz olacaktır. Tüm dostlarımız davetlidir.

Devamını Oku

İstanbul Türk Ocağı Ömürlü Mûsıkî Topluluğu

06 Mart 2016

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, yarın saat 20:00’de Ali Emîrî Kültür Merkezi konser salonunda “İstanbul Türk Ocağı Ömürlü Mûsıkî Topluluğu” tarafından Elif Ömürlü UYAR yönetiminde Mihrî Hatun, Leylâ Saz, Şaîr Nigâr Hanım, Şukûfe Nihal, Sâmiha Ayverdi, Fitnat Sağlık, Âdile Sultan, Melek Hiç, Melâhat Akan, Emriye Gürdal, Müzehher Güyer, Hacı Tahsîne Hanım'ın eserlerinden bestelenen ‘’Kadın Şâirlerimiz’’ başlıklı  Türk Müziği konserimiz olacaktır. Tüm dostlarımız davetlidir.

Devamını Oku

Sykes Picot nun Yüzüncü Yılında Türkiye ve Ortadoğu Sempozyumu

09 Şubat 2016

 

Türk Ocakları İstanbul Şubesi, 12-13 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü ile müşterek olarak "" başlıklı bir sempozyum düzenleyecektir.

Devamını Oku

İSDUM

09 Aralık 2015

Devamını Oku

Sosyal Alanımız

Sosyal Alanlarımızı Takip Edebilir, Bizden Anında Haberdar Olabilirsiniz

Etkinlik Sitelerimiz

www.millimefkuremektebi.com/

Macar-Turan Vakfı Başkanı (András Bíró) Ocağımızı Ziyaret Etti

Macar-Turan Vakfı Başkanı (András Bíró) Ocağımızı ziyaret etti.    "Sizi Macaristan'dan en içten s

OSMANLI’DAN CUMHURİYET’E POZİTİVİZM: TERAKKİ VE BATILILAŞMA / Yrd. Doç. Dr. ENES KABAKÇI

OSMANLI’DAN CUMHURİYET’E POZİTİVİZM: TERAKKİ VE BATILILAŞMA / Yrd. Doç. Dr. ENES KABAKÇI Enes Kab

EDİRNE – ÇANAKKALE GEZİSİ

İstanbul Üniversitesi ile ortaklaşa tertiplediğimiz staj programı kapsamında Kırgızistan’dan gelen t

Kızılelma'nın Tarihçesi - Karar Gazetesi - Beşir Ayvazoğlu

Afrin harekât bölgesine sevk edilen askerlerimizden birinin kendisine “İstikamet neresi?” diye soran

Ekim 1917 Sovyet İhtilali’nin Yüzüncü Yılında Türk Dünyasındaki Bağımsızlık Fikri Ve Siyasi Hareketler Uluslararası Sempozyumu

BASIN BÜLTENİ İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, Türk Ocağı İstanbul Şubesi ve

Üniversiteler ve Terör Konferansı

Türk Ocakları İstanbul Şubesi Gençlik Kolu tarafından 20 Şubat 2016 tarihinde, 1 yıl önce Ege Üniver