Milli Mefkûre Mektebi Eğitim Programı Kahvaltısı

13 Mart 2017

Ocağımızın eski ve yeni dönem talebeleri, yönetim kurulu, danışma kurulu, İstanbul’da bulunan Türk Ocakları şube başkanları ve Türk Ocakları genel başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ’ün katılımlarıyla Best Western Citadel Hotel’de Danışma Kurulu'muzun ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde Milli Mefkûre Mektebi eğitim programının başlangıç günü dolayısıyla bir araya geldik.

Kahvaltının ardından ocak danışma kurulu başkanımız Faik İÇMELİ söz aldı. Türk Ocaklarının ülkenin kaderini belirlemede önemli bir vizyon üstlendiğinden bahseden Faik İçmeli, gençlerin Türk ocakları gibi saygın kurumlarda aktif olarak rol almaları gerektiğini vurguladı.

Faik İÇMELİ’nin konuşmalarının ardından şube başkanımız Dr. Cezmi BAYRAM konuşmasını yaptı. Türk Ocaklarından yetişmenin ne kadar değerli olduğundan bahseden başkanımız, buralarda kurulan dostluk-kardeşlik bağının kıymetinin bilinmesi gerektiğiniş sözlerine ekledi. Türk Ocaklarıyla kurulan bağın öğrencilik yıllarıyla sınırlı olmadığını, mezun olan ve mesleklerini eline almış olan arkadaşlarımızın devamlı olarak ocak ile bağlarını korumalarının hem ocak için hem de mezunlar için önemli olduğunu söyledi. Konuşmasının sonunda ocağımızda yetişip, mezun olan ve iş hayatına atılan genç ocak mensuplarını kürsüye davet edip tebrik ederek, ocak ile münasebetlerini devam ettirmeleri nedeniyle teşekkür etti.

Son olarak sözü Türk Ocakları genel başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ aldı. Türk Ocaklarının odak noktasının gençler olduğunu ve gençlere yatırım yapılması gerektiğini söyleyerek sözlerine başladı. Gençlere yapılan yatırımın, ülkenin geleceğini belirleyen yegane yatırım olduğunu vurgulatarak gelecekte de Türk Ocaklarının bu vizyonu devam ettireceğini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Sosyal Alanımız

Sosyal Alanlarımızı Takip Edebilir, Bizden Anında Haberdar Olabilirsiniz

Etkinlik Sitelerimiz

www.millimefkuremektebi.com/

Osman Yüksel Serdengeçtiyi Vefatının 33. yıl Dönümünde Rahmet ve Minnetle Anıyoruz.

Büyük dava adamı Osman Yüksel Serdengeçti'yi vefatının 33. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyo

Sempozyumlarımız Kitaplaştı!

Türk Ocakları,ikinci yüzyılda milletimizin önüne,insanlık için yeni hedef koydu.Bu medeniyetimizin i

TATSIZ BİR YAZI

                             TATSIZ BİR YAZI                                                       

Yeni Bir Medeniyet Kurma Potansiyelimiz Doç Dr. Harun Anay

DOÇ. DR. HARUN ANAY , ‘’ YENİ BİR MEDENİYET PROJEMİZ OLACAKSA , ZİYA GÖKALP VE EROL GÜNGÖR GİBİ DEĞ

Yrd. Doç. Dr. Engin SELÇUK "Türkiye'nin Anayasa Meselesi"

     İstanbul Türk Ocağı olarak düzenlediğimiz 100. yıl sohbetlerinde bu hafta, “Türkiye’nin Anayas

Saray-İtilaf Devletleri ve Ankara arasında Son Osmanlı Hükümeti

Türk ocakları İstanbul şubesinin 2016-2017 104. yıl konferansları 06 Ocak 2017 cuma akşamı Dr.